סיורי היסטוריה ודתות

בעקבות ישו בגליל

את סיורנו נתחיל בכיכר "המריבה" שבנצרת, נספר את סיפורה של נצרת במאות האחרונות. משם נצעד אל כיוונה של כנסיית הבשורה המרשימה. נדבר על ארכיטקטורה ואמנות נוצרית, נספר את סיפורה של הכנסייה הקתולית, משם נצעד אל עבר כנסיית המעיין, ונלמד על ההבדלים בין הזרמים השונים בנצרות. משם נצעד אל כנסיית בית הכנסת ונדון במספר סוגיות מעניינות סביב שמה ומיקומה.

את הסיור נמשיך לכיוון הכפר המרתק כפר כנא, שם ביצע ישו את הנס הראשון שלו, ונלמד על היחסים עם אמו מרים. 

נעצור לארוחת צהריים מפנקת, ומשם נמשיך אל עבר הר האושר, משם נרד אל כפר נחום כפר דייגים קטן המקבל משמעות גדולה מאד בעולם הנוצרי. נעבור אל עבר הכנסייה בכורסי, ונסיים את הביקור באתר הירדנית ונלמד על אחד הסקרמנטים החשובים בעולם הנוצרי, הטבילה.

ירושלים בעקבות שלוש דתות

את יומנו נתחיל בכניסה אל מעלה המוגרבים, נטפס אל רחבת הר הבית ונבחן את העתיקות בחלקו העליון של הר הבית, משם נראה את מסגד אל אקצה ונלמד על העיטורים הצלבניים שבחזיתו. נבקר במזרקה של תנקיז ומשם הישר אל כיפת הסלע , מבנה מונומטלי מהמאה ה7 לספירה שנבנה ע"י עבד אל-מלכ מעל לאבן השתייה, נחזה  בקישוטים המרהיבים. 
לאחר הירידה נמצא את עצמנו על פתחו של שער האריות, בחומתו של סולימאן המפואר שנבנתה במאה ה16 ונתחיל את מסענו לכיוון יומו האחרון של ישו,  נבקר בכנסיית סנטה אנה, ובריכת חסדה, משם נמשיך אל עבר תחנות 1+2 של ה-ויה דולורוסה דרך הייסורים שאותה עובר ישו בדרך לצליבתו ע"י הרומאים במאה הראשונה לספירה, בסיומו של המסע נגיע אל כנסיית הקבר הקדוש, מתחם גדול מימדים ששינה את פניו מספר פעמים לאורך ההיסטוריה.
נסעד את ליבנו במסעדה מזרחית בלב העיר העתיקה בירושלים.
לאחר ארוחת הצהריים נצעד לכיוון הרובע היהודי, נעבור בקארדו רחוב מהתקופה הרומית, ונגיע אל בית הכנסת החורבה, נספר את סיפור בית הכנסת ונמשיך אל עבר עיר דוד, נזחל במרתפי עירו של דוד המלך, ונצפה בכל שכבות העיר היהודיות מבית ראשון ועד לימינו אנו, נסיים את יומנו בגן הארכאולוגי של ירושלים .  

© 2012 by  Mr Sunshine Tours Israel

  • Facebook App Icon
  • Instagram App Icon
  • Google+ App Icon